| Aztecul a întrebat:

Cand incerc sa salvez un numar de telefon si scriu numele nu ma lasa sa il scriu complet si imi scrie
"Nu se mai pot introduce caractere". Cum pot rezolva asta.

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Daca ai Android, salveaza toate numerele in contul tau Google. Asa niciodara nu le pierzi, le ai mereu in toate telefoanele tale - si in contul tau.
Limitarea de caractere e pentru ca le salvezi pe cartela sim, cel mai probabil - sau in telefon.

1 răspuns:
| denisTiky a răspuns:

Pai, in momentul in care salvezi un nr de telefon in cartela sim, poti introduce un numar limitat de caractere. Deci trebuie sa faci cumva o prescurtare a numelui astfel incat sa se incadreze in numarul acela de caractere

De exemplu. Ai un prieten pe care vrei sa il adaugi in cartela. Nu il vei trece Alexandru Sebastian Maximilian, ci il vei trece Alex Sebi Max.

De cand e lumea a fost chestia asta cu numarul limitat de caractere, ma mir ca nu stiai asta deja.

Bafta!