| Sorinx a întrebat:

Salut,TPU! Ce se intampla daca dau mesaj la Bongo dupa o cartela reincarcabila trebuie sa platesti? Eu cred ca nu imi raspunde dar daca merge. Trebuie sa platesc cand reincarc cartela?

3 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Nu mai da banii escrocilor. În momentul în care trimiți mesaj te taxează cu 2 euro parcă, adică 9 lei.

| Adry05 a răspuns:

Da, platesti. Poti trimite de pe cartela doar daca ai euro, nu minute sau sms.

| Saltbae a răspuns:

Daca plătești, îți va raspunde, doar ca va fi un mesaj aiurea și inutil. Și vei plăti de pe cartela, iar dacă nu ai suficient, probabil nu va merge sa dai mesaj sau sa primesti un răspuns.