| Brancardierii a întrebat:

Cine imi poate spune care dintre telefoane este mai bun si recomandat? (nu conteaza pretul, doar calitatile) :
Samsung Galaxy Mini 2 (S6500) sau Samsung B5330 Galaxy Chat
argumentati va rog big grin
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dpdv tehnic aş alege Samsung Galaxy Mini 2 S6500, deoarece este mai performant ( chiar dacă sunt asemănătoare la unele caracteristici ).

Avantaje : este mai nou, are ecran/display puţin mai bunicel ( TFT capacitive touchscreen, 262k culori ) şi mai mare ( 320 x 480 pixeli, 3.27 inci ), cameră mai bună ( 3.15 MP, 2048x1536 pixeli ), baterie mai bună ( Li-Ion 1300 mAh ), etc.

Dezavantaje : Sistem operare Android OS, v2.3 (Gingerbread) - celălalt are Android OS, v4.x (Ice Cream Sandwich) - DAR poţi să-i faci update.

Pentru specificaţiile tehnice şi comparaţie vezi linkul :
http://telefonultau.eu/products/Samsung-Galaxy-Mini-2-S6500-Black.html
http://telefonultau.eu/products/Samsung-Galaxy-Chat-B5330-Black.html