| Stefancalin1997 a întrebat:

eu am la vanzare o unitate si un tip m-a abordat cu un schimb mai precis cu un iphone 5, intrebarea este la ce trebuie sa ma astept la acel iphone 5, ce probleme poate sa aiba? ma refer ca sa nu imi iau teapa, ce trebuie sa verific mai intai?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica fiabilitatea acumulatorului(inchide si redeschide telefonul, iar daca nivelul bateriei este constant, e bine)
verifica daca touchscreen-ul raspunde instantaneu la comenzile tactile
verifica daca toate accesoriile sunt cele originale, cum ar fi cablul usb, alimentatorul(detaliile de pe acumulator trebuie sa corespunda cu cele de pe alimentator, in caz contrar, risti sa-ti strici acumulatorul.

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Cea mai mare problema cu iphone-urile este contul ICloud. Daca telefonul care iti este oferit este furat va avea iphone-ul blocat cu contul de icloud. Verifica sa nu fie clona, accesorile, esteticul si software-ul. Verifica daca merge sim-ul. Cere-i sa te lase sa verifici icloud, sim-ul si sa cauti urme daca este clona, daca nu te lasa e clar ca ceva nu e ok si trebuie sa il refuzi