| 1Chris1 a întrebat:

Daca as cumpara un Iphone 4s furat ce-ar trebui sa verific la el ca sa nu-mi iau teapa?

Răspuns Câştigător
| MoruAndrei a răspuns:

Orientează-te după greutate, după cum face poze, suprafaţa touch este denivelată şi unele aplicaţii au defecte sau sunt în chineză. Un Iphone original trebuie să aibă sigla pe spate, are meniul specific Iphone, are un butonas micuţ pe spate care dacă-l muţi în dreapta se dă pe silent etc.

7 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Sa aiba marul muscat pe el. Daca e intreg e pirat.

| Gabi05 a răspuns:

Te referi la replica sau ce. Daca vrei sa verifici daca e replica uitete la aspectul fizic/pozitionarea butonului de home/softul.

| 1DeadMemories a răspuns:

Daca telefonul e dat ca furat la politie cu codul IMEI exista posibilitatea sa te trezesti cu politia pe cap sa l confiste. Daca e furat din magazin sigur e dat la politie cu datele de identificare, daca e furat de la persoana fizica e mai putin posibil ca persoana furata sa fie asa smart sa mearga la politie cu cutia.Ai grija in ce te bagi.

Răspuns utilizator avertizat
| Soryn2244 a răspuns:

Sa nu fie dezactivat sau sa nu fie replica ca sa vezi daca e sau nu replica decarci itenes pe pc conectezi iphone-ul la pc deschizi itunes ti apasat butonul de home si on\off simultan 10 sec pana gaseste itunes telefonul daca nul gaseste i replica

| kissyou a răspuns:

Nu ai cum sa-ti dai seama, iti trebuie actele si cutia care sa dovedeasca ca este al tau alt fel nu te-ai ales cu nimic.

| kiss1702me a răspuns:

Pai poti verifica prin IMEI. Tastezi *#06# si iti da un cod de 15 cifre si apoi intri pe site-ul asta www.numberingplans.com si dai in stanga la Number analysis tools, apoi la IMEI number analysis si bagi codul ala de 15 cifre. Daca iti apar numele si datele telefonului e bine, daca iti apare eroare sau orice altceva, nu e bine. Eu asa l-am verificat pe al meu :)