| Savu4iosif a întrebat:

Salut TPU! Ieri mi-am luat un telefon Huawei P30 lite. Telefonul vine cu o folie de sticla aplicata deja din fabrica. Daca mi se sparge ecranul pot da aceea folie jos si sa-mi pun alta?

4 răspunsuri:
| Firea_Ionut_1996 a răspuns:

Da poți sa faci acest lucru

| xXVranceaXx a răspuns:

Da, poți face acest lucru. Oricum îi înțeleg pe unii de ce aleg P30 lite în locul lui P40 lite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine pui folie de sticla, mai sigur.

| Elynad a răspuns:

Depinde. Daca ecranul chiar se sparge, folia se va dezlipi cu tot cu parti din ecranul tactil. Daca se sparge doar folia, poti.