| Norbert97 a întrebat:

Mi-am cumpar astazi un Samsung galaxy s4 a venit cu noul android instalat pe el 5.01 lollipop. Sunt foarte multumit dar am o problema cu tastatura daca vreau de exemplu sa scriu salut tastatura imi corecteaza un satul m-am uitat prin setari si nu reusesc nici cum sa imi dau seama pe noul android cum sa il dezactivez o idee cineva?

Răspuns Câştigător
| Gonrax a răspuns:

Setări > General > prima opțiune e Limbă și Introducere (dai pe ea) : Dai pe rotița aia (unde scrie Tastatură Samsung sau ceva de genul) și la Corecție automată dai dezactivat.

2 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Poţi încerca să instalezi emoji spre exemplu ţi te va duce la setările de introducere poţi fie să cauţi în setări legat de verificare fie să foloseşti emoji sau orice altă tastatură

| Norbert97 explică (pentru Gonrax):

Mersi mult de tot ai FUNDA! happy