| ALEXXXL19 a întrebat:

Telefoane până în 1500 lei care merge si card și două sim in același timp. Eu ce găsesc găsesc cu doua soluri dar pentru card trebuie sa scot o cartela.
Mulțumesc

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Https://m.gsmarena.com/......sults.php3
În linkul de mai sus găsești 70 modele de telefoane în care poți pune in același timp 2 SIM-uri și un card.
Am selectat ca toate să aibă și Android 9 (ultimul).
Cauți pe Google fiecare model și vezi care se găsesc în magazinele din România.

Dar nu îți recomand vreunul dintre ele, deoarece mulți producători de aplicații și-au făcut produsele ca să nu poată fi instalate pe card, pentru ca să se evite erorile atunci când cardul va fi scos și reintrodus iarăși.
Ce îți recomand eu este un telefon dual SIM cu 128gb memorie, și un hdd în care să descarci din când în când telefonul.
Pe card (dacă alegi opțiunea cu card) poți pune fotografii, videoclipuri și muzică.

| IonutPetre12 a răspuns:

J72017

| ALEXXXL19 explică:

Pai asta ma gandeam si eu, ca cardul cat ar fi el de bun nu e la viteza uni cip mmc parca si e sinnormal dar na ma simt mai bine cand am fisiere poze si muzica pe un card in caz de crapa telefonul sa mai pot salva ceva