| Andrei25636 a întrebat:

Vin în legătură cu un IPhone 5 (nu l-am mai folosit de un an). Se încarcă 100% dar merge timp de câteva minute şi se închide(îmi arată că e descărcat, dacă îl pun la încărcăt imi arată că e 60%-80%. Din păcate nu mai am încărcătorul original (e deteriorat), dar dețin un încărcător de Huawei(original) şi un cablu de IPhone (e achiziționat dintr-un supermarket, dar nu este original de la Apple). Care ar putea fi problema? Încărcătorul sau bateria e obosită?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Bateria e dusa
si eu am un iPhone 4, mi-am batut joc de el, l-am folosit pe post de ceas de camera, si acum in majoritatea timpului nu se incarca deloc, si cand se incarca, arata 100% sta 5 mins si se inchide
NUMAI bateria e de vina

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Bateria uzata, e un telefon cam batranel.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Este un telefon destul de vechi, daca vrei sa-l mai folosesti o perioada, inlocuieste-i bateria.