| RedForest a întrebat:

Vreau sa cumpar un iphone 4s SH si nu stiu daca este original. Imi puteti spune daca este fake sau nu?
IMEI 013035003563294
Serial C39GTBXSDT9Y
Ca aspect arata identic cu un iphone 4s.
Daca mai este nevoie de informatii, puteti lasa un mesaj.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Are seria imei pe ushita de la sim?
Are in meniu appstore? Te poti conecta sa instalezi app din appstore?

http://www.service-iphone.info/......-iphone-4/

2 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Pretene,nu ajuta imei-ul si serial-ul la nimic, daca nu esti reparator de telefoane..cred ca nu ai auzit ca poti face diferenta dupa greutate, nu? Daca telefonul este usor, e clar fake! Succes.

| RedForest explică:

Nu prea ma pricep, sincer. Dar pe capac scrie ca este facut in california si asamblat in SUA si eu stiu ca trebuia sa fie asamblat in china.