| xGamerZ212 a întrebat:

Xiaomi redmi note 5 va primi update la Android 10?

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Xiaomi face telefoane de duzina.
Duzina fabricat inseamna ca este posibil sa nu mai primeasca un soft update sau daca il primeste este foarte greu.
Asa ca te poti astepta sa nu primesti prea curand.
Oricum orice Android peste 6 inlusiv poate rula orice program

| xGamerZ212 explică (pentru Crackman):

Si Samsung face telefoane de duzina, si alea primesc frecvent update uri

| Bogdan70001 a răspuns:

Din cate stiu eu xiaomi nu ofera decat 2 update-uri de Android, iar Note 5 a avut 8 si dupa 9 deci cel mai probabil nu.

Dar stai calm pentru ca vei avea aceeleasi functii ca pe telefoanele Xiaomi de top mult timp de acum in colo pentru ca va primi cel putin 2 ani toate versiunile noi de MIUI

De exemplu Redmi Note 4X este din 2017 si acum am toate functiile pe care telefonul tau le are de exemplu

| Adrian5575 a răspuns:

Daca a primit update la Android 9, poate primeste si 10. Ramane de vazut. Am acelasi telefon.