| Albeert a întrebat:

Salut tuturor!
Am cumparat de la un nene de pe strada un telefon Nokia C1-01 si surpriza cand am ajuns acasa si am vrut sa bag cartela de Cosmote imi dadea erore pentru ca e codificat pe Vodafone...
Va rog ajutati-ma cu codul acela care se introduce cand bagi cartela de cosmote.
Daca scriu *#06# imi apare acest cod:358281049895463
Funda:X

3 răspunsuri:
| Rebecutza999 a răspuns:

1 in primy rand ala care a vandut c1-01 ii telefon fake ca si pe autostrada intalneam care dadeau Iphone sau alte chestii deci dai cu el in cap ai facut cea mai mare prostie... trebuia sati cumperi unu din magazin cu cat ti la dat cu 2 milioane? laughing

| Albeert explică (pentru Rebecutza999):

Cine esti tu sa zici ce am facut eu?! eu am cerut doar pe cineva care stie codul de decodificare!

| catalin055 a răspuns:

Nu merge codu acela? daca nu merge nu poti sa il decodezi tu trebuie sa mergi la un service de telefoane si se rezolva costa in jur de 25-30 lei happy