| Dumitriu_Anghel_1962 a întrebat:

Salut, tuturor! Caut sa cumpar un acumulator nou pentru Goclever Quntum 4 si nu prea gasesc prin Romania. Ma poate ajuta cineva cu o informatie? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Imposibil sa nu-l gasesti in Romania, din moment ce telefonul exista pe piata romaneasca. cauta dupa seria pe care o are si asa o vei gasi cel mai sigur. Ori mergi la un magazin de telefoane pentru ati face respectivii comanda de pe internet a bateriei pentru tel tau.

| Dumitriu_Anghel_1962 explică (pentru MihaelaDart):

Multumesc pentru raspuns! Asa ma gandeam si eu, ca daca telefonul a fost vandut in Romania, e firesc sa se vanda si acumulatorul. Cine nu ma crede, il rog sa verifice pe net. Inca ceva, nu are serie.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Dumitriu_Anghel_1962):

Imposibil sa nu aiba serie. uita-te pe spate-le bateriei ori pe carcasa tel in interior unde se aplica bateria. Trebuie sa ai ochi buni ca sa vezi seria. Daca nu, mergi la un magazin de telefoane si te vor ajuta cei de acolo in gasirea seriei cat si a unei baterii noi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este un model compatibil, dar este mai "slab" decât cel original ( acesta este de 1100 mAh - vezi linkul :
http://www.batteryupgrade.ro/......rowser.php

Cel original este de 1500 mAh, dacă nu mă înşel...

Toate cele bune.