| unicalone a întrebat:

Vreau sa cumpar un Samsung galaxy s3 si nu stiu cum pot sa imi dau seama daca este original sau nubig grin?
Daca poate sa ma ajute cineva?

Multumesc Anticipat!

3 răspunsuri:
| MikeTech a răspuns:

Pai in primul rind iti poti da seama dupa cit de senzitiv este ecranul, cel original trebuie sa reactioneze la cea mai fina atingere.

| D3m0nX a răspuns:

Depinde, daca il cumperi din magazin sigur e original daca il cumperi de la cineva e bine sa te uiti dupa urmatoarele lucruri: daca merg majoritatea aplicatiilor deoarece pe cele false nu merg majoritatea, te uiti dupa display si sinsibilitatea lui(la fel cum a spus si MihaiMed) si la camera, la cele false se vede dupa claritate si daca il pui pe un caluculator se observa dupa claritate, la cel original se vede foarte bine, iar la cel fals se vede ca si cum ar aveam camera de 1, 3megapixeli! Funda?

| Misu1997 a răspuns:

Iti recoman sa iti iei din magazine cum ar fi : E-mag, Germanos, Cosmote, Vodafone etc. este cel mai sigur si cel mai bine...
Noroc!