| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Am o problema grava.
Primesc notificarile de la Facebook in gmail in ungurește.
Stie cineva cum pot schimba?
Va rog raspundeti doar daca stiti raspunsul, nu va dati cu parerea gen:,, ti-ai creat contul in Ungaria"sau altele...
Multumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in contul tau de Facebook dintr-un browser (preferabil Mozilla Firefox).
La partea de jos al paginii de intrare sau al primei pagini gasesti setarile de limba.
Daca nu reuseti, Fb mai are si setarile complexe, poti incerca si acolo schimbarea.

21 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intra la setari si apare "limba" si poti selecta limba engleza, doar ca trebuie sa cauti cu google traducere cum se spune in maghiara la limba vorbita acolo, de exemplu americanii au language si atunci sti ca este vorba de limba engleza, succes.

| maphiotul explică (pentru CristiDinBucuresti):

M-am uitat acum
La limba si regiune e trecuta limba româna

| cfrtobias a răspuns:

Vezi pe aici, cum ai https://www.facebook.com/settings?tab=language, poate ajuta..., altfel poate iti traduce gmail... daca altele nu is in maghiara; sau poti vedea si pe aici https://mail.google.com/mail/u/0/#settings/general poate ai modificat ceva

| maphiotul explică (pentru cfrtobias):

Multumesc,verific imediat

| maphiotul explică (pentru cfrtobias):

Pe primul link ce mi l-ai trimis ma directioneaza pe Facebook prin browser chrome si nu ma pot conecta nicicum
Iar al doilea adica in contul de gmail nu gasesc nici o optiune de a traduce email-urile sau alte setari despre limba
Oricum la Facebook e problema pentru ca alte email-uri imi vin ok in romaneste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim exact deoarece nu stim exact ce setari ai activate. Poate ai avut Facebook-ul conectat pe un un device de care nu iti mai amintesti si era dat pe ungureste, dar oricum asta este irelevant. Schimba limba din setari(Facebook) idiferent daca este deja in limba pe care o folosesti. Daca este in romana schimb-o in engleza, salveaza si schimba din nou in romana in acest fel poate ii va face o resetare. In acelasi timp iti recomand sa te duci la setarile de securitate si sa verifici daca contul tau este conectat la un dispozitiv pe care nu il cunosti.

| maphiotul explică (pentru anonim_4396):

Ok,asa o sa fac
Dar nu stiu unde imi arata la ce dispozituve e conectat contul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru maphiotul):

Pe PC te duci la settings, security and login si ai o rubrica "where you're loged in" unde iti arata dispozitivele pe care esti conectat, cam la fel este si pe telefon.

| maphiotul explică (pentru anonim_4396):

M-am uitat, nu sunt conectat la dispozitive suspecte
Am gasit si acolo undeva imi arata email-urile trimise de catre Facebook catre gmail-ul meu si sunt toate in ungureste desi toate setarile de limba is in romana sad

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru maphiotul):

Am o alta idee, reinstaleaza ti din nou Facebook

| maphiotul explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ar fii o idee buna, dar probabil se pierd setarile, etc

| maphiotul explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da,asa o sa fac
Mersii de idee happy

| cristimihailov a răspuns:

Ai rezolvat problema grava?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru maphiotul):

Poate nu se pierd sau daca se pierd macar ai in româneste tot si poate le mai gasesti in arhivă

| maphiotul explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mie ca pierd email-urile, e ca pierd setarile de confidentialitate si altele si is multe
In fine, cred ca doar asa se poate rezolva

| maphiotul explică (pentru cristimihailov):

Da,multumesc,apreciez raspunsul tau
iti dau fundă imediat

| maphiotul explică (pentru Bula):

Ok

| maphiotul explică (pentru Bula):

Pfaiii,am intrat cu mozilla de pe laptop si imi da toata pagina de Facebook in ungureste si nu gasesc optiunea pentru traducere
Si nu imi dau seama cum sa gasesc setarile sa schimb limba

| maphiotul explică (pentru Bula):

Gata,am reușit!
Era pus pe ungurește pe browser.deși din telefon l-am setat normal pe română
Mersii, dau o bere happy

Bula
| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

Astept berea! happy
(pana ce inca e canicula tongue )

| cristimihailov a răspuns (pentru maphiotul):

Nu e nevoie, stai linistit.
Ai prea multe probleme grave.