| CLAUSOFART a întrebat:

am un Nokia lumia 730 dar am intampinat o problema. Cand intru in here maps sau in here drive+ nu ma arata exact in locul in care sunt. Si pe langa asta imi mai apare si ceva cu busola este perturbata: exista interferente, incercati sa miscati telefonul in forma cifrei 8. Am incercat sa rezolv problema dar nu stiu cum sa fac gpsu sa mearga corect. Ma puteti ajuta va rog.

Răspuns Câştigător
| SimoonaD a răspuns:

Intra la optiuni si cauta Setari de localizare. Apoi cauta ceva legat de GPS si da'i reimprospatare.
Sau deschide gpsul si de la optiuni,selecteaza manual locatia ta,apoi alege un traseu, un alt oras, si sa iti arate traseul pana acolo, ca sa ramana memorata locatia ta.[nu stiu daca asta merge pe toate telefoanele, eu asa am reusit]