| Ionuț1991Andrei a întrebat:

Salutare,are ceva daca pun telefonul Huawei p40 Lite la încărcat la bateria externa? In,,ghid de utilizare" scrie sa nu il incarc cu alte încântătoare, cabluri, baterii, etc.
Are 10000 mAh bateria.
Ce sa fac?
Vreau sa plec in vacanta si ca masura de precautie sa am o baterie externă in caz de ceva!

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Nu are nimic, pana acum nu am auzit de o baterie externa sa strice un telefon
totusi, foloseste cablu original

in plus, ca sa stii: 10000mAh se refera la cat tine bateria, nu la ce putere are, puterea e fixa, si sunt putine baterii care au 2A real, chiar daca scrie sus si tare ca au

2 răspunsuri:
| George3313 a răspuns:

Fara noci cea.ai mica grija, dar daca se poate, sa luati cablul de la incarcatorul original si sa il puneti in baterie

| George3313 a răspuns (pentru George3313):

Nici cea mai* scuze ca m-am grabit