| Maxxxi a întrebat:

Salutare,care telefon este mai bun dintre acestea:Huawei p smart Z sau Moto one macro? Ma refer la performanta si multitasking nu la design.

Aici aveti link la o comparatie ale specificatiilor lor:

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9900&idPhon e2=9694

Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

ORICE dar NU Huawei care isi vor pierde curand licenta de Android:
https://www.xda-developers.com/google-revoke-huawei-android-ban-blacklist/

| Maxxxi explică (pentru JicaContra):

Si in ce fel o sa ma afecteza aceasta?
Licenta o sa si-o piarda pe telefoanele pe care le fac de acum inainte, acestea deja facute o sa fie afectate?

| JicaContra a răspuns (pentru Maxxxi):

Esti DUS cu spume DUDE... SERIOS!
2. NU mai ai update la Android, nu te doare asta, atunci:

1. NU MAI POTI INSTALA/UPDATA *******NIMIC********** DE PE GOOGLE PLAY, daca nici asta nu te doare, atunci de ce dai atatia bani pe Huawei si nu iti iei o chinezaraie prapadita la 10% din pret-ul Huawei?!?

sau poti emigra in ciaina, acolo o sa ai propriul store chinezesc pentru Huawei, daca inveti alfabetul chinezesc

| Maxxxi explică (pentru JicaContra):

Am citit articolul pe care mi l ai trimis si nu ma afecteaza. Citez:

"For the existing Huawei devices, Google has confirmed users will continue to be able to update apps through the Google Play Store".

O sa am serviciile google. Macar citeste articolul pe care mi l ai trimis nu doar titlul happy.

| JicaContra a răspuns (pentru Maxxxi):

Cuvantul cheie e "update"... inseamna ca NU mai poti instala apps noi
si update-ul poate sa fie taiat oricand

iar DUPA ce nu v-a mai avea suport Huawei va fi de rahat, insa sunt o tona de fani... FANATICI, ca tine, care ignora asta si nu isi dau seama ca practic dau banii pe un rahat in devenire

| Maxxxi explică (pentru JicaContra):

Stai sa inteleg.M-ai facut "FANATIC" deoarece am pus o intrebare pe TPU in legatura cu o alegere dintre 2 telefoane si pentru ca am zis ce am crezut din articolul pe care l-am citit?(FANATISM-ravna exagerata).Nu imi amintesc sa iti fi facut vreo oferta sa cumperi un Huawei, macar pastreaza conversatia in limitele decentei, am intrebat ca sa ma informez despre telefon nu ca sa se ia altii de mine happy.

| JicaContra a răspuns (pentru Maxxxi):

NOPE, si multumesc mult ca mi-ai demonstrat punctul fara nici un dubiu oarecare
CHIAR ESTI FANATIC HUAWEI
si crezi ca argumente aiurea in tranvai tin, cum ar fi sa pui cuvinte in gura mea pe care nu le-am spus

NU te-am facut fanatic pentru ca ai cerut o comparatie, te-am facut fanatic pentru ca orice ar fi si orice ar demonstra cineva tu, NU VREI SA RENUNTI LA HUAWEI, oricat ar fi de evident ca o sa iti iei teapa

deci, inca odata, nu ma lasa sa te opresc, DU-TE SI IA TEAPA, SUCCES!