| Bechertino a întrebat:

Salutare. Ma poate ajuta si pe mine cineva? Am cumparat de curand un Samsung Galaxy Trend Lite 2, de la Vodafone (evident, codat pe Vodafone) si as dori, daca se poate, sa ma ajute cineva, cumva, cu un sfat, cum as putea sa il decodez? Sa il trec in reteaua Telekom. Am inteles ca trebuie rootat nu stiu exact. Multumesc anticipat pentru ajutor.

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Eu am trend plus si se poate roota cu niste aplicatii ( eu am gasit una in chineza care a mers). Cauta pe net aplicatii de rootat si incearca.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca sa mergi cu el la un sediu Telekom, de obicei stiu ei cum sa le decodeze.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă, atunci când ai cumpărat telefonul, l-ai plătit integral ( deci, NU a fost cu preţ redus/subvenţionat ), atunci mergi cu el + factura + actul de identitate la magazinul de unde l-ai cumpărat şi TREBUIE să ţi-l decodeze GRATUIT!

Dacă, în schimb, l-ai cumpărat "la ofertă" ( cu preţ redus ) sau în rate ( achitate lunar + abonament ), atunci va trebui să plăteşti decodarea.

Vezi detalii la linkul :
http://www.djbrain-mobileuniverse.blogspot.ro/......or-in.html

http://www.orange.ro/......a/iq/29161

https://www.vodafone.ro/......UNTRY%3Dro

Sau, îl poţi duce la ORICE Service pentru decodare, dar TREBUIE să plăteşti contravaloarea :(

Toate cele bune!

| Bechertino explică (pentru danutzu96):

Ok, am inteles, il Rootez. Dar apoi? Ca nu stiu sa ma mai descurc apoi, la decodare (gen)

| Bechertino explică:

PRECIZEZ, vreau sa il fac acasa, online.