| Crissu06 a întrebat:

Salutare TPU, Acum 2 zile am intampinat o problema "mica" sa zicem.
Am schimbat cartela mea cu ce a tatalui meu : Adica din telekom in Vodafone sa vad daca telefonul citeste si alte cartele nu doar telekom.
Si de atunci iMessage si FaceTime imi tot da eroarea "Activare nereusita"
Am cautat la suport-ul Apple. Am incercat cum scria acolo dar degeaba.

Telefonul este un iPhone 5S Space Gray, este luat nou nout si are doar 3 luni de utilizare. fara zgarieturi sau sparturi sau probleme de Soft...

Am incercat Resetare Generala. dar degeaba.

Va rog ajutati-ma! Dau funda celui care reuseste sa ma rezolve cu problema asta.

4 răspunsuri:
| Mihaela_Anna_1997 a răspuns:

Du-te la magazinu de unde l-ai cumpărat!

| Crissu06 explică (pentru Mihaela_Anna_1997):

L-am primit prin curier. telefonul este la abonament

| Crissu06 explică (pentru dreaku):

Am incercat asta deja. si nu merge