| Crissu06 a întrebat:

Revin si eu cu o problema legata de un iphone 7.
Problema este in felul urmator, am portat numarul meu la abonament acum cateva zile. Dupa ce s-a activat numarul nu mai pot trimite mesaje sms nimanui de pe el. Am incercat de pe un alt dispozitiv si merge. Am dat resetare confiigurari retea si tot degeaba. Dau funda celui care ma poate ajuta sa rezolv problema!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la compania de telefoane unde ai portat numarul, poate ei ti au dezactivat optiunea cu sms, trebuie sa vezi tipul de abonament pe care il ai pe numarul ăsta care l ai portat, in ce rețea esti?

| AureliusTPU a răspuns:

Daca sim-ul tau e sgariat sau deteriorat cel mai bine e sa mergi la un magazit de cartele sim si sa iti puna numarul pe cartela noua daca vrei.