| spy99 a întrebat:

am o mare problema. de cateva ore nu mai pot sa sun de pe telefon imi spune ca reteaua este ocupata dar mesaje pot trimite si primi (telefon logicom s504 ). am incercat sa bag cartela (telekom ) in alt telefon si merge sa sun happy. i-am dat telefonului meu (logicomu-l ) resetare din fabrica si nimic.

va rog mult sa ma ajutati dau funda primului raspuns care ma ajuta happy

Răspuns Câştigător
| AdyBoy a răspuns:

Ceau! Suna chiar ciudat avand in vedere ca ai dat resetare la valorile din fabrica.

Ce ai putea face este sa mergi la Settings>Network>Mobile Networks> Network Operators si sa setezi manual reteaua.

Settings>Network>Mobile Networks si la network mode (unde e GSM si WCDMA. pune pe auto)

Daca nici asa nu merge
du-te in APN( Acces Point Names ) si incearca toate optiunile. poti cauta pe internet APN-ul retelei tale.

Succes!
Daca mai e ceva da-mi un mesaj privat.

| spy99 explică (pentru AdyBoy):

A functionat multumesc mult happy

1 răspuns: