| Mangulica_Dumitru_1998 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am si eu o problema cu un Iphone 4: nu se mai aud sunetele din jocuri, muzica, in difuzorul telefonului. Daca suna, soneria se aude normal, in timpul convorbirii volumul se poate regla din butoanele de volum. Numai in jocuri, muzica si in orice aplicatie care are trebui sa scoata un sunet nu se aude nimic. Mai mult: in timpul redarii muzicii controlul de volum este inexistent lipseste pur si simplu de pe display.
Avand in vedere ca soneria suna, si in timpul apelului butoanele merg exclud o defectiune hardware a componentelor respective.

5 răspunsuri:
| elik a răspuns:

Am si eu iphone 4s..parearea mea e ca ai scos din setari reglarea prin buton..eu nu am patin asa ceva dar cred ca ai umblat ceva la setari si ai dezactivat..incearca sa cauti pe acolo ceva.

| alexs99 a răspuns:

Mareste volumul media al telefonului, daca nu merge intra in setari sunet si modifica volumul.

| Ionel_Racovita_1990 a răspuns:

Salut,am avut aceeasi problema, rezolvarea e sa stergi mufa de incarcare cu alcool sanitar folosind un bold si vatahappy

| zaqxswcdevfrbgtnhymjukilop a răspuns:

Stiu cum e si eu am iphone 4 si m-am speriat ingrozitor cand am aflat (constatat) ca nu se mai aude am vazut un video pe youtube si mam linistit tot ce trebuie sa faci este sa stingi telefonul sa iei o periuta de la maxina de tuns de ex sau o periuta mica si fina si sa dai usor cu periuta aceia acolo pe unde se incarca telefonul sau incalecat 2 pini si din cauza asta telefonul crede ca se afla intr-un suport

| Lyndsey a răspuns:

Ai rezolvat problema?