| shurubeluuuu a întrebat:

Salutare tuturor!
am un Alcatel one touch 991, e perfect, l-am cumparat cu 200 ron,dar e codat pe Orange Romania!
va rog mult,ajuta-ti-ma, imi cere un cod, la un service ma costa vreo 60 ron!
dau funda+vot celui mai complet raspuns!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă l-ai cumpărat recent şi ai achitat preţul întreg ( nesubvenţionat ), atunci sunt OBLIGAŢI să ţi-l decodeze GRATUIT la un Service agreat!
Trebuie să mergi la magazinul de unde l-ai cumpărat, cu telefonul + Factura + restul actelor + CI cumpărător şi să soliciţi decodarea.

Dacă telefonul a fost cumpărat la preţ redus/subvenţionat/ofertă, atunci trebuie să PLĂTEŞTI decodarea sad

Toate cele bune.