| MihneaIsBack a întrebat:

Salutare.
Vreau sa imi cumpar de Craciun un telefon nou.
Am de ales intre un Samsung Galaxy S7 EDGE si un iPhone 7. Pana acum am avut numai Samsung-uri (S4, S5, S3).
Care telefon sa-l aleg si de ce? Va rog frumos.

11 răspunsuri:
| Mortalman a răspuns:

Ia-ti Iphone 7 ca e Mortal De bun

| Tentacle111 a răspuns:

Sincer, eu as incerca iPhone-ul sau orice altceva in afara de Samsung. M-am saturat de el.

| EternWave a răspuns:

Daca as fi in locul tau as cumpara Google Pixel, dupa parerea mea este cel mai bun telefon la momentul actual si costa cat S7 si Iphone 7, dar daca tu vrei unul dintre acestea doua, as alege Iphone-ul, arata mai bine si este si mai performant! Sper ca te-am ajutat!

| TheKingBacca a răspuns:

Intotdeauna cand iti cumperi un telefon Android vei cumpara altul peste un timp mult mai rapid, deoarece asa este facuta mintea ta. In momentul in care apare un alt telefon, fiind mai bun decat al tau, vei cumpara acel telefon, iar vei arunca pe geam cu bani.
iPhone-uri se actualizeaza cam la 1/2/3 ani. E bine sa-ti cumperi iPhone pentru ca stii ca nu-l vei arunca decat peste 1/2/3 ani. Insa, un telefon Android, mai exact si "Samsung" e grav.

| 1Me9 a răspuns:

Samsung Galaxy S7 Edge. Iphone 7 e naspa, adica nu zic ca nu e bun, dar ai alte lucruri mult mai bune pe un android.Eu am avut iphone 6 si prefer acum Samsung-ul

| Meryam a răspuns:

Pai daca iti permiti ia-ti iphone 7 e foarte buna. Android camera tot e superb

| Clorox a răspuns:

Iti sugerez Iphone-ul!
Merita la maxim, e bine sa faci o schimbare, nu o sa regreti, este al naibii de bun!

| nuestenimic a răspuns:

Eu zic sa incerci ceva nou ca poate o sa-ti placa Iphone 7 de Android nu te-ai saturat incearca IOS

Bula
| Bula a răspuns:

Ia-ti S8 sau iPhone 8.

Ooooo! Inca n-au aparut?
Pana apar, vei avea timp de gandire, care merita.

| OnePiece a răspuns:

Mie nu prea-mi place Samsung, dar nu pot numi iPhone-ul telefon. S7 edge.

| 1123456789 a răspuns:

IPhone 7 clar.-PRO: dupa parerea mea face poze mai bune
design mult mai frumos
nu o sa ai probleme cu el
merita raportul:calitate-pret
Contra:spatiul de stocare e limitat. daca iti iei unul de 16gb nu zic ca nu iti ajunge ca nu se ocupa aiurea ca la Android, dar poate ai nevoie de mai mult spatiu daca faci o multime de poze sau vrei sa filmezi 4K
lipsa jack-ului de casti. adica mie mi se pare un lucru bun si rau in acelasi timp. daca folosesti casti bluetooth nu o sa ai probleme, dar daca vrei sa folosesti din cele cu fir si sa si incarci tlf e o alta problema. trebuie sa mai cumperi tot felul de porturi si iesiri ciudate te poti uita pe yt
EU am un Iphone 6 de 1an si 3luni si nu regret ca l-am cumparat, aveam de ales intre iPhone 6 si S6 edge si nu as mai da iOS-ul pe niciun Android vreodata. Spune cele de mai sus in cunostiinta de cauza, am prieteni si eu am testat atat iPh 7 cat si 7 plus.Pe mine ma batea gandul sa imi iau 7plus acum ramane la latitudinea ta dar recomand cu incredere iPhone!