| Marko556 a întrebat:

Salutare, vreau sa îmi iau un telefon în rate de la Altex, trebuie sa dau ceva bani în avans sau nu? Menționez ca mai am luat un telefon în rate la Orange, ma încurcă cu ceva?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pai nu dai avans. Alegi optiunea de plata in rate si bagi datele necesare. De restul se ocupa ei. Nu ii intereseaza daca ai rate altundeva, doar sa ai salar ca poti plati la timp.

3 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Nu trebuie sa da niciun leu avans. Te duci la biroul credite si ii spui ce vrei

| Marko556 explică (pentru oz_1736):

Da, dar vreau sa îl iau în rate de pe site-ul lor nu din magazin

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru Marko556):

Daca esti angajat fa-ti un card de credit cu care platesti 0 comision la rata, daca iti vei face rata prin sistemul celor de la altex te vor rupe cu comisioanele, vei plati telefonul inca jumatate.
Uite aici un link:
https://altex.ro/......redit/pag/