| JustLOvex a întrebat:

Saluuuuuuut big grin
Mi-am luat un iPhone 4 de la cineva, dar problema este ca e codat pe o retea din Germania sau ceva de genu laughing.
Tipul de la care l-am luat mi-a zis ca este luat la abonament, iar cand am cautat pe cineva sa il decodeze mi-a zis ca trebuie sa astept pana expira contractul abonamentului pentru a-l putea decoda.
Chiar asa este? Mersiii anticipat, dau funda :*

Răspuns Câştigător
| DuRR3xX a răspuns:

Salut! Intr-adevar asa este, deoarece abonamentul reprezinta o chestie constanta pe o perioada determinata de timp, iar daca vei decoda telefonul in acest timp cat abonamentul este valid, creditul nu va mai intra pe acea cartela si se aduna bani. O solutie ar fi sa se rezilieze contractul, insa cred ca totul se face din Germania. big grin Bafta si poate te-am ajutat.