| AnaCrn a întrebat:

Samsung galaxy s2 plus are nevoie de antivirus?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Depinde pe cine intrebi. Virusi nu exista, doar malware si furt de date. La malware poti sa iei de pe orice paltforma, nu doar android, ci si ios, si linux si mac si windows si oricare. Cat despre furtul de date, se practica, si nu ai ce sa faci, decat sa nu mai instalezi aplicatii care iti cer asta. Dar nimeni nu se opreste.
Altfel zis, daca vrei un antivirus, doar sa folosesti pentru o funtie de localizare(gen bitdefender are), daca ai pierdut telefonul, dar cam atat. De restul, nu are sens...