| 1718 a întrebat:

Samsung sau Iphone?
Argumentati va rog.
Raspunsul cu cele mai concrete argumente primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Cu Android faci multe
Iphone are un sistem mai ok
Baterie bomba la Android
Bateria de la iphone nu prea
Suportul de la producatori este asa si asa la Android
La iphone ai dar cu timpul modelel vechi incetinesc

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Samsung fain
iphone nașpa

m-am exprimat FOARTE concret, fundă?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu cumpăra ti ce telefon vrei si i ti place in functie de banii care îi ai, degeaba unii zic Samsung, altii Iphone, toate sunt facute in China deci nu sunt originale. Ce sa argumentăm, niste bombe niste trompete care merg cît sunt in garantie, după ce s-a dus garantia te poti pi pe ele.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Android (Samsung) pe viata big grin
Pentru ca are tot ce vrei, simplu. Iar in cazul in care ceva nu merge bine, depanarea (respectiv debug) se poate face extrem de usor.

https://ilovesamsung.ro/comparatie/iphone-sau-android-samsung-domina-apple/

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cocalar sau coclete? Nici unul nici altul. Bani aruncati in marketing cit cuprinde, inovatie cu tiriita de ceva ani incoace in ambele cazuri...

| gelu1970 a răspuns:

Alege altă marcă.
Funda o să o dai unuia ce nu a auzit decât de Samsung și iphone.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexElektro1987 a răspuns:

Depinde ce Iphone si de care Samsung, dar cel mai sigur Samsung, telefoane cu specificatii mai bune, ecrane mai mari, in general design mai frumos, bateria întotdeauna o sa tina mai mult decat la un Iphone, problemele pe parte tehnică se rezolva mult mai usor si mai ieftin plus ca, chiar si varianta lor de top ( 11 pro max ) are niste margini la ecran groaznice pentru pretul cerut si pentru cat este el de scump si de apreciat de așa multa lume.

| SweetbutPsychoGirl a răspuns:

Iphone-urile sunt mai sigure ca sistem de operare. Ios este mai pretentios. La iphone nu poti downloada muzica, nu poti primi prin bluetooth, nu poti pune card de memorie, fara cont nu il poti folosi. Ah, si bateria se duce imediat.
Samsung, Android. Un sistem de operare mai liber. Poti descarca ce vrei, card de memorie, muzica. Performante ok.
Am Samsung s8 plus luat de 2 ani. Merge la fel de bine ca atunci cand l-am cumparat. Am 5mii poze pe el. Muzica cu miile. Si merge ok.
Prietena mea are Iphone 6s. Bateria ii tine 2 ore.
Tu cumpara ce crezi ca ti-ar fi tie ok. Bafta.