| blonda90 a întrebat:

Samsung star 2! stie cineva cum sterg fisierele write protected din telefon? pentru a a vea mai multa memoriesad precizez ca am cablu de date daca e mai usor sa fac asta din pc. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Am avut și eu un Star 2 și am reușit să șterg soneriile.
Trebuie să iei un fișier mp3, îi schimbi numele în numele unei sonerii pe care vrei să o ștergi și o copiezi în telefon în folderul cu sonerii. Scoți cablul, intri în meniul telefonului la sonerii și ai să vezi fișierul respectiv că a fost autoredenumit în copie-numele-soneriei, conectezi iar cablul, intri în folderul cu soneriile și redenumești iar acel fișier mp3, doar ștergi partea cu copie. Soți cablul, întri iar în telefon la sonerii și vei vedea că ai două sonerii cu același nume, dar acum le poți șterge pe ambele. Faci așa cu fiecare sonerie în parte și asta e tot.