| amy_8892 a întrebat:

SaLut.AM un MP3 Sansa Shaker http://static.pcinpact.com/images/bd/news/42062-sandisk- sansa-shaker.jpg din octombrie.Nu prea am Avut probleme cu el, are si cAblu de date si card. Un timp nu l-am folosit aPoi iar l-am folosit si a mers dar acum nu stiu ce are ca nu pot sa sterg sa pun muzica pe el.Imi da mereu eroare "This disk is write protected-Remove the write protection or use aNother disk". Ce sa-i fac? ca eu nu i-am pus nici o protectie.Am incercat sa-l formatez si tot asta scrie. E inca in garantie.Sa-l duc la aia de la care l-am luat(carrefour), sau e de la calculAtorul meu, cine stie?

Răspuns Câştigător
| DrPedobear a răspuns:

Incearca sa gasesti in meniul lui o optiune care-ti permite sa-i blochezi memoria si s-o faci read-only (doar pentru citit, nu poate fi modificata), pe care evident o setezi pe modul deblocat (Unlock)
Daca ai card de memorie la el, este cu atat mai simplu: scoate cardul si o sa aiba un mic "buton" cu 2 pozitii: Lock si Unlock. Muta-l pe pozitia Unlock si ai rezolvat.
Bafta!

1 răspuns:
| amy_8892 explică:

Ms mult >big grin>