| darkwte a întrebat:

Saut TPU deci am un Nokia c1-01 si nu se mai aprinde ecranul decat vibreaza cand tin apasat butonul de power si nu se aprinde ecranul telefonul este noua are 3 luni

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Inchide telefonul, scoate bateria si pune-le apoi la loc. Daca nu rezolva problema, s-ar putea ca display-ul sa aiba o problema. Putea fi reparat si ieri si azi sa se strice. Functionalitatea unui dispozitiv tine si de modul cum te porti cu el sau cum si unde il depozitezi.

| dannyel86 a răspuns:

Daca telefonul e in garantie si tu sau altcineva nu i-ati cauzat defectiunea, poti inapoia telefonul de la furnizor, pentru a fi verificat gratis in service-ul lor partener. Daca display-ul s-a defectat din vina ta, remedierea se face contracost.