| pantera a întrebat:

Se poate partaja imaginile? Nu stiu cum sa ma exlic... vreau sa ma uit la un film pe telefon si sa primească imaginile alte doua telefoane sau tableta, ca un fel de monitor....adica ce fac pe un telefon, sa pot sa vad in același timp si pe tableta... se poate? Exista vreo aplicație de genu?

1 răspuns:
| Iugas a răspuns:

Se pot partaja imeginile sau continutul video intre un telefon si o tableta daca ambele au NFC sau Android Beam.
Daca nu ai asa ceva atunci ai nevoie de o aplicatie care sa stie display mirroring. De exemplu: PeerDeviceNet, MirrorOp, ScreenShare, Air Playit, Splashtop Remote Desktop, Optia- ordinea este intamplatoare, nu le-am testat personal.