| anonima2405 a întrebat:

Seara`. Am inca o intrebare laughing puppy dog eyes : pot sa imi iau un Samsung Galaxy S III de exemplu dintr-un magazin Vodafone si eu sa folosesc de ex. Cosmote / Orange? Adica, imi va ramane abonamentul acela? Voi putea doar sa imi bag cartela si sa imi mearga? :-) La 10 raspunsuri, dau fundita puppy dog eyes!

3 răspunsuri:
| Alexandru_Alexciuc_1978 a răspuns:

Frate depinde, daca il iei la abonament, este codat pe reteaua de unde l-ai luat si nu vei putea folosi alta cartela de la alte servicii de telefonie. Daca il iei la liber, adica cash, e liber la retea teleofnul si vei putea baga orice cartela de la orice serviciu de telefonie. Sper c-ai inteles!

| Albnegru10 a răspuns:

Doar daca iei telefonul la liber. Daca il iei cu abonament este codat si nu-l poti folosi in alta retea. Orange si Vodafone, codifica telefoanele. Cosmote le vinde necodate.

| anonima2405 explică (pentru Alexandru_Alexciuc_1978):

Is fata 'frate'winking