| TepesStyle a întrebat:

Seara buna! Eu si cu tatal meu avem contract la Cosmote ( adica 2 abonamente diferite dar pe acelasi contract). Eu doresc incetarea abonamentului meu dar problema este ca am facut doar 1 an de abonament si am contract pe 2 ani. Mai este si faptul ca daca eu il inghet va trebui si tatal meu?

3 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, de ce nu cereti ajutorul celor de la care aveti abonamentul? Ei stiu cel mai bine.

| mykydutza08 a răspuns:

Buna! Tinand cont ca este vorba de un singur contract este foarte probabil ca toata treaba sa scartie, cel mai bine mergeti la cel mai apropiat centru cosmote si vorbiti cu cei de acolo, totusi este vorba de doua numere de telefon diferite, bafta! Funda happy

| MilkyWAY3027 a răspuns:

Dupa cate stiu eu poti inceta abonamentul dar sa stii ca trebuie sa platesti o TAXA de reziliere prematura (scrie si in contract acest lucru) 2) daca incetezi un abonament nu cred ca afecteaza celalalt abonament, deci poate sa ramana activ in continuare. Cel mai bine este sa-i suni pe cei de la relatii clienti Cosmote.