| Dan_Georgescu_1996 a întrebat:

Stie cineva cum se cheama programul care iti salveaza toate aplicatiile direct pe card si nu in memoria telefonului?

1 răspuns:
| feysofit a răspuns:

Te referi pentru android? Direct pe card nu instaleaza nici un programel insa daca kernel-ul suporta nativ metoda app2sd atunci o aplicatie precum link2sd ar fi binevenita. Vei avea nevoie de o repartitionarea a cardului microSD. O partitie mare fat32 si alta de 512mb / 1GB sd-ext (ext4 e ok) Aplicatia va folosi aceasta partitie pentru a muta aplicatiile instalate pe ea. Daca ai nevoie de detalii, intreaba.