| yrewnjgf6ushadi a întrebat:

Am un card micro SD intr-un Samsung Galaxy Trend si nu stiu cum sa mut totul de pe memoria telefonului pe card.
Aplicatiile care le instalez cum fac sa le instalez direct pe card?
FUNDA!

1 răspuns:
| StefanSka a răspuns:

Salut. in primul rand in steri-memorie undeva trebuie sa scrie locatii fictive dai debifare daca e bifat
te duci la aplicatii si la card sd ce ai instalat dai pe bifare si se muta pe card
atentie! tot ce instalezi pe android isi face singur Cloud asa ca jumate se pune pe sd si jumate pe memoria telefonului sau sfert depinde
cand scoti cardul fara demontare din sistem se sterge tot de pe sd si se muta pe memoria telefonului din cauza aceasta isi face cloud o siguranta a aplicatiei instalate Funda!?