| Yn_Alex_1989 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un iphone 6 ce ziceti ii ajunge memoria interna de 16 GB? dau funda.

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Depinde cate bagi pe el, eu am avut 16gb la un Samsung s2 si imi ajungea memoria pentru aplicatii standard si vreo 15 jocuri.

Eu zic ca iti ajung daca nu esti un fan de jocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum a mai zis cineva, depinde ce vrei sa pui pe el. Mie de exemplu pe S4 nu-mi ajunge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiuce meorie interna ii ajunge dar sfatul meu e sa iei un android. Iphonele 6 sau oricare sunt cele mai mari minciuni. Pe bune, stiu o groaza de amici care au avut probleme cu iphone, cea mai des intamplata, se blocheaza in mar.

| andutzu2000 a răspuns:

Nu o sa îți ajung dacă vei face si poze vei pune si muzica si jocuri. Sau dacă vrei pozele le urci in Cloud, si muzica o asculti pe Zonga sau Deezer, astfel sa îți ajungă memorie pentru jocuri dar tot putine jocuri vei putea pune pentru ca pe IOS jocurile ocupa mai multă memorie decât pe Android sau WP. Deci mai bine un 32 GB. happy