| kiche a întrebat:

SALL. ziceti-mi si mie cum imi bag jocurile instalate pe card la un samsung s5260star2 ca nu imi ajunge memoria de la el si caind vreau sa setez un ton de apel de pe card imi trebuie memorie interna dc? Cine ma la mureste si pe mine cu aceste chesti are o funda mare

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Deci cand se instaleaza o aplicatie (banuiesc ca java, am vazut ca telefonul nu are sistem de operare android) se instaleaza in memoria interna, da o muti foarte simplu din meniul telefonului. (mutare si apoi selectezi unde vrei sa o muti), daca nu merge asa instalezi programul care l-ai primit pe CD cu telefonul (Samsung New PC Studio) sau il descarci gratuit dupa internet. Este un manager al telefonului pentru PC. Intrii in memoria telefonului si muti toate fisierele care au numele aplicatiei. Bafta!