| RealKing01 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu care baterie la telefon tine mai mult (4000 mah sau 5000 mah sau 6000 mah etc.)

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Evident ca cea de capacitate mai mare, in cazul de fata cea de 6000 mAh

| NLS a răspuns:

4000mAh + ecran 1920x1080 + 5, 5inch + 60 Hz
tine mai mult decat
6000mAh + ecran 4K (sau apropiat de rezolutia 4K) + 6, 8inch (sau mai mult) + 90Hz (sau 120Hz, cum sunt la moda in acest an)

| Simpatic a răspuns (pentru NLS):

Si un motor de 2000 cm3 si 600 CP e mai rapid decat un motor de 4000 cm3 si 480 cp cu conditia sa fie ambele pe o caroserie identica.
El a intrebat la modul general, nu cred ca era cazul sa mentionez ca daca ai pune bateria de 6000 mah pe "sasiu identic" cu cea de 5000 si 4000 care este mai longeviva, altfel ce rost are explicatia ta ca asa daca pui o baterie de 6000 pe un ecran de 10 inch normal ca se consuma mai repede decat una de 4000 pe un ecran de 5 inchwinking

| Frank51 a răspuns:

Si daca iti zic ca cea de 4000 tine mai mult ma crezi?

| PainTech a răspuns:

Daca consumul e identic e la mintea cocosului că cea de 6000 te tine mai mult.

| anonimg a răspuns:

De regula tine bateria care are capacitatea cea mai mare de miliamperi (mAh). Dar nu intotdeauna este asa.
Uite aici o mica lista cu smartphon-urile (din 2020) care au cea mai mare durata de viata a bateriei (primul din lista este cel mai bun, iar cel mai de jos este mai slab; dar toate sunt bune la baterie fata de restul):
https://www.gsmarena.com/......w-2028.php

| darrio2007 a răspuns:

Poti avea si de 3000 mah si sa te tina, daca nu stai pe telefon 24 din 24 ore.