| MissNO a întrebat:

Vreun specialist în telefoane pe aici? as fi recunoscatoare. Problema mea este urmatoarea: am un HTC wildfire s. Am incercat sa descarc un joc din Google play. De fiecare data cand descarcarea ajungea la 99 la suta, se stinge telefonul singur. Aparea la notificari si "informati HTC" dar nu m-a ajutat cu nimic. Am incercat sa descarc si alte chestii, la fel patesc. Am repornit si telefonul, degeaba. Ce pot face sa pot descarcă si eu ceva? Inainte mergea. Am instalat alte jocuri si dezinstalat.

2 răspunsuri:
| DragosNr001 a răspuns:

Hm, stiu problema. E problema cu un virus sau cu sistemul de operare.Nu cred ca gasesti solutia pe TPU. Du-te la operatorul de telefonie mobila.

| AlexandruSirb a răspuns:

Ai putea sa-i dai o resetare. dar ai grija ca ti se sterg mesajele si numerele, se sterg chiar si poze si ce mai ai in memoria interna, nu are treaba cu cardul sau cu sim-ul, dar recomand sa formatezi si cardul de memorie, daca ai.
Sunt 2 metode.
1. Settings - SD & Phone Storage - Factory data reset
Acolo sa debifezi optiunea aia, daca nu vrei sa formatezi cardul.
- Reset Phone - si astepti pana se porneste.

Metoda a doua e putin mai complicata.