| MerceneryScar a întrebat:

Dacă puteți să mă ajutați: Am un Allview V2 Viper I, nu am avut probleme cu el și nu am nici acum (înafară de asta). A încercat prietena mea să instaleze 1 joc acum. 2 săptămâni cred și nu a mers. De câteva zile am încercat să-mi actualizez aplicațiile și pur și simplu arată: Se descarcă.... În bara de notificari arată : Messenger - Pauzat. Ce să fac ca să pot instala din nou aplicații? Tocmai acum am resetat telefonul cu setările din fabrică în speranța că va merge, am făcut și un nou cont Google și degeaba. Pățesc asta decât atunci când descarc ceva din magazin play, imaginile de pe internet se descarcă.

1 răspuns:
| Simon a răspuns:

Nu-ti da si un mesaj de eroare, prin care te anunta ca nu mai ai spatiu? Incearca sa mai eliberezi din spatiu:

-dezinstaleaza aplicatiile care nu-ti trebuie
-din optiunea Manager de Aplicatii (sau cum s-o numi la tine) din Setari, intra in fiecare aplicatie si sterge Cache. Posibil sa poti sterge memoria cache pentru toate aplicatiile in acelasi timp, nu sunt sigur de asta, cauta tu prin telefon.
-poti sterge si datele pentru aplicatii, la fel ca pentru cache, dar atentie, asta inseamna ca-ti vei pierde progresul prin anumite aplicatii / jocuri daca nu e salvat inainte. Cel mai bine, intri in aplicatia respectiva si daca ai optiunea de Log Out / Log Off foloseste-o.
Spor!