| meplusyouegalus a întrebat:

1.cum pot sa am la sims 1 un iubit?
2cum pot sa devin o vedeta tot la sims 1
3. pot sa casatoresc la sims 1 doi tineri?

Răspuns Câştigător
| CenturyChild a răspuns:

1. Creezi un tip si o tipa care sa stea in case diferite (fara familie ) si care sa aiba un telefon. Sa zicem ca joci cu ea, il suni pe el il inviti la tine si socializezi mult cu el (probabil o sa fie nevoie sa il chemi vreo 2 - 3 zile) dai de multe ori talk pe urma ( dupa mi mult timp) compliment (mai incolo)joke, hug (trebuie sa-ti apara cat mai multe plusuri verzi asta inseamna ca relatia lor progreseaza)... si cand o sa strangi multe puncte la relatie (ca sa vezi cum sta relatia dintre ei apesi pe butonu ala unde apar doi oameni tinandu-se de mana sau ceva in genu). O sa se imprieteneasca apoi se vor indragosti si daca vrei poti sa incerci sa dai "propose" si sa-i casatoresti dar trebuie sa ai grija ca daca n-ai vreo 100 de puncte la relatie s-ar putea sa te refuze si o iei de la 0. Vezi cand ii creezi sa ai grija sa aiba personalitati asemanatoare cat de cat.
2. Asta nu sunt foarte sigura depinde ce updates-uri ai. Presupun ca trebuie sa iti alegi o meserie gen cantareata sau asa (daca ai adaugari) si sa ajungi boss in cariera ca sa zic asa. La sims 1 simplu (livin large) nu stiu daca poti sa ajungi vedeta dar poti de exemplu sa ajungi supererou (daca ajungi sa fii boss in cariera de politie). Ca sa ajungi boss trebuie sa vezi dupa ce te angajezi ce iti trebuie pentru urmatoarea promotie. Dai click la butonu' unde vezi un om care sta la un birou ca sa vezi cum stai cu cariera. Ca sa promovezi iti trebuie sa inveti diverse skill-uri (mechanical, cooking, body etc.) si sa iti faci prieteni. In functie de slujba pe care ti-ai ales-o nr. de prieteni de care o sa ai nevoie si aptitudinile necesare difera. Cu cat vei promova va deveni din ce in ce mai greu si salariul va fi din ce in ce mai mare. Partea proasta (adica "greul' ) e ca trebuie sa continui sa socializezi cu prietenii ca sa nu ii pierzi. Dupa vreo 10 promovari sa zicem ajungi boss.
3. Daca te referi la adulti, da (faci cum am zis mai sus). Daca te referi la copii, nu.

2 răspunsuri:
| trixie13 a răspuns:

1. Da, cred ca poti va vizitati vorbiti, va imbtratisati si va sarutati s s'ar putea sa te ceara in casatorie sau tu pe el/ea
2.La intrebarea 2 nu prea stiu sa raspund
3.Am scris la intrebarea 1.
funditaaapuppy dog eyes:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detalii despre joc : cheaturi, ghiduri si tutoriale www.simsclub.ro