| EUeStEEu a întrebat:

1.Cum sta treaba cu competențele digitale? Cine le da? Adica pe cele lingvistice le dau cei de la profil bilingv, dar pe cele lingvistice? Cei de la profil mste-info? Daca dau bacul la info le mai dau?
2. Mai exista si alte tipuri de competențe înafara de cele lingvistice si digitale?
Mulțumesc

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 toți
2 nu (sub forma de probă de bac la liceu)

| Wr3nch a răspuns:

Pentru alea nu merita sa te stresezi ca nu valoreaza nimic.

| iulianr a răspuns:

Toți dau competențele digitale și lingvistice (română și o limbă străină), indiferent de profilul la care sunt. Cei de la mate-info pot să mai dea și un atestat în informatică. Din păcate nici atestatul și nici competențele nu valorează nimic. Nimeni nu m-a întrebat niciodată de ele...nici la facultate, nici la angajare. Deci nu te îngrijora. Tot ce contează sunt cele 3 materii de la proba scrisă.