| catalin542000 a întrebat:

Eu anul asta dau bacul, însă problema este faptul că nu stiu cand sunt înscrierile la bac. Bacul stiu cand se da, dar nu stiu cand se fac înscrierile, cum cate am vazut ar fi perioada de 9-12 iunie dar nu stiu sigur daca este adevarat.

De asemenea am mai vazut asta:

29 iunie -05 iulie 2020 Recunoaşterea şi echivalarea competenţelor lingvistice şi digitale

Si dupa mai jos scrie ca potrivit "x, y, z" nu stiu ce, tralala, probele de competențe lingvistice si digitale vor fi recunoscute sau echivalate (Cum mai spun ei) in decursul de 15 zile.

Si nu inteleg cum adica in decursul de 15 zile, adica dupa 15 zile trebuie să dau competențele sau cum?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu bos, competentele nu se mai daulaughing Se echivaleaza cu ce note ai tu la romana, limba straina si tic.

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Suna pe diriginta /dirigintele tau si intreaba daca mai trebuie sa te inscrii la bac sau se fac automat inscrierile su trebuie sa completezi o cerere online.Iti va spune dirigintele daca trebuie sa faci ceva