| nynja96 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa imi maresc masa musculara. nu merg la sala. ce exercitii as putea face acasa? cel mai bun raspun va primi funda!

10 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Pai ca sa faci masa musculara trebuie sa antrenezi grupele mari de muschi adica : pectorali, spate, coapse in special, dupa aia poti sa antrenezi umerii bicepsul tricepsul gambele, astea sunt grupe mici de muschi si nu o sa pari mai masiv dar o sa arati bine. Trebuie sa faci exercitii maxim 12 repetari cu o greutatea cu care sa
poti face reperarile astea 12winking

| mat31new a răspuns:

Urmeaza filmuletul asta pentru muschii de pe piept http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM si faci aceste exercitii o zi da - o zi nu. dupa 2 saptamani sau cand nu mai simti nimic cand faci exertitile, treci la nivelul 2 si tot asa... http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 pentru abdomen si faci cum ti-am zis. ai putea sa faci intr-o zi piept si urmatoarea abdomen si tot asa. oricum ai face, sa faci o zi pauza dupa ce faci un exerciciu ca sa se refaca muschii

| mircea_5116 a răspuns:

Ca iti maresti masa musculara nu inseamna sa depui efort fizic azi si maine lasa... ca fac piomaine, nu..., acum depinde daca urmezi vreun tratament, ce mananci, cate kl consumi,

asta depinde de tine, dar daca pana la varsta asta nu ai depus ceva, e greu de crezut, sincer, consulta un specialist,

| shotocan123 a răspuns:

Cel mai sanatos si bine ar fi sa faci flotari si abdomene
e dc faci 3000 de abdomene te doare coloana ( cunosc pers de asta spun)

| aladin03 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mai astepti vreo 4 5 ani.corpul tau e in dezvoltare! cel mai bine e sa intrebi un specialist!

| alex999 a răspuns:

Fa flotari abdomene.ridicari la bara(daca ai).Dar mai intai cauta sa faci multe exercitii de incalzire:rotirea capului, a corpului, avionul etc. Poti sa trangi la flexoare.Caci asa fac eu prentru maini. Funda?

| nynja96 explică:

Eu zic ca pana la varsta asta m-am dezvoltat normal dar vreau sa accelerez putin ritmul:d vreau sa imi dezvolt toate grupele de muschi

| DarkStar_9250 a răspuns:

Man am 20 de ani tongue si fac sala de 6 ani incearca sa faci multe flotarii dar depinde unde vrei samaresti masa (spate,umeri,brat, picio...)
Abdomenele te ajuta, mananca foarte multa carne si salate renunta la Fast Food (daca iti place)! Daca mai vrei sa aflii mai multe ID: cozistre13, funnyk1dd,crazyk1dd13!

| nico_7623 a răspuns:

Consuma intensiv produsul APIVITAS FORTE de la magazinele apicola. contine apilarnil care stimuleaza cresterea de progesteron- hormoni masculini care duc implicit si la dezvolatarea masei musculare si a caracterelor masculine. Fratele meu a facut chestia asta si dintr-un scheleton ce era, e acum un tip super ...cooooolll. mult noroc!