| Milkyyy a întrebat:

Am chef de o carte horror buna, un Stephen King maybe. Recomandari? :d dau funda ca vad ca se poarta >:.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Serge Brussolo-Krucifix, Haita, Lacăte carnivore, Carnavalul de fier, Moartea cu melon, Doctorul schelet, Febra, Mâncătorii de ziduri, Coşmar de închiriat, o să ai coşmaruri după ce le citeşti, Stephen King-Oraşul BântuIT, preferata mea, Shining, Apocalipsul, Misery, Carrie, Dolores Clairborne, Jocul lui Gerald, O mână de oase, Capcană pentru vise, Lucruri preţioase, Zona moartă, Culoarul morţii, Salem´s Lot, poate că nu toate sunt horror în adevăratul sens al cuvântului însă mie îmi place Stephen King sub orice formă. O nuvelă de groază care garantat îţi dă fiori a scris George R R Martin-Regii nisipurilor, o găseşti şi pe net.Alţi autori-Clive Barker-Cărţile însângerate, Cabal, Everville, Dean Koontz-Sălaşul răului, Beţia sângelui, Miezul nopţii, John Saul-Umbra, Creatura, Chinuieşte-i pe copii, Prezenţa, Întuneric, Chelsea Quinn Yarbro-Hotel Transilvania, Palatul, Nopţile bestiei, Anne Rice-Interviu cu un vampir, Vampirul Lestat, Vampirul Armand, Vampirul Vittorio, Regina damnaţilor, Diavolul Memnoch, Povestea hoţului de trupuri, Bram Stoker-Dracula, Sălaşul viermelui alb, Rubinul cu 7 stele, Doamna în giulgiu

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dean R. Koontz. E fenomenal. Ti-l recomand din tot sufletul. Citeste Casa Tunetului sau Masca. Sau oricare alta carte a lui. Are un stil aparte si nu cred ca poti sa te plictisesti citind vreo carte de-a lui.

| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti scrise de Stephen King gasesti aici:
http://www.cartidecitit.ro/Carti-Stephen-King.
Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate. Lectura placuta!

| Anaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

S. K-Orasul BantuIT tocmai il citesc si e superb!
Sau Anne Rice-Ora Vrajitoarelor

| zebroooi a răspuns:

Christine, Orasul bantuit, Cimitirul animalelor big grin