| Biițăăă a întrebat:

Bună! M-ar interesa să fac o drumeție și vreau să vă întreb cam cât de sigură ar fi, poate unii dintre voi ați auzit de drumeția către Căsuța MGS care începe de la Râul Sadului. Menționez că o să fie prima experiență de genul ăsta și o să fim două persoane. În principiu aș vrea să îi întreb pe cunoscători dacă este pericol de urși sau alte aspecte la care ar trebui să fim atenți. Și eventual dacă știți o zona okay unde am putea lăsa mașina. Nu rămânem la căbănuță, de întors ne întoarcem în aceeași zi și vrem să fim siguri că nu o să avem probleme. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RedMarr a răspuns:

Ar fi bine daca traseul e marcat (nu sunt din zona). Sa aveti la voi o harta a zonei/o mica busola - pelerina de ploaie - incaltaminte rezistenta - o mica trusa de prim ajutor/apa+ceva de mancare. Si foarte important(la nevoie) - un telefon cu baterie puternica. Am citit cu ceva timp in urma pe OradeSibiu de o haita de lupi migratoare, dar n-am auzit sa fie Probleme. Citeste si 'Căsuța MGS, cea mai nouă destinație' de pe TurnulSfatului.ro.
Sper sa te ajute, si sa ai parte de calatoria pe care ti-o doresti.

1 răspuns: