| FetitSa a întrebat:

Am citi undeva acest raspuns:,, Te speli cu apa si sare pe cap, il lasi 10 minute si dupa cu sampon si ramane foarte moale si drept. " e adevarat? chiar functioneaza?

7 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Cu apa şi sare? eu nu prea cred... mai ales cu sare pe cap.

| Taeron a răspuns:

Nu functioneaza. Este mai mult adaptarea moderna a unui leac babesc impotriva parazitilor capilari. In plus, salinitatea ar putea avea efecte negative asupra scalpului.

| ToxicGirl a răspuns:

Sincer nu stiu.cel mai bine ar fi sa intrebi pe cineva care e specialisti in chestii din astea.ori la cuafor.sau pur si simplu incerci.si o sa vezi daca merge sau nuhappy

| mellisa_1721 a răspuns:

Fata draga.am facut si eu treaba asta.nimic mai prost.tu te gandeste cand iti pui sarea pe cap ce mancarimi si eruptii o sa ai.

| DariaSofia95 a răspuns:

Ma indoiesc ca parul ramane moale dp ce ai pus sare pe el, dimportiva, se inaspreste ff tare! si stiu ce zic! oricum, dp ce te-ai spalat cu sare si dai cu sampon, parul ramane la fel de moale cum a fost inainte sa dai su sare, deci...nu cred ca sarea aduce vreun benefikiu... funda te rogg!:*

| Mih4IxD a răspuns:

Eu faceam la fel doar ca la sfarsit ma limpezeam cu apa si putin otet.Dar o faceam pentru a scapa de matreata si am reusit.in vreo 3 saptamani de aplicare, de 2 ori pe saptamana.Si chiar iti lasa parul foarte moalewinking.

| vali11 a răspuns:

Da este adevarat cum este si faza aceea ca daca te dai pe fata cu rahat numai iti apare acnee, glumesclaughing nimic nu e adevarat cu sare si sapunu iti cade parul asta e sigur sa nu incerci asa ceva vrodata