| kevin1399 a întrebat:

Am de dus la scoala niste scenete de craciun. ma ajutati sa gasesc va rog. ca daca cauti asa pe google nu-ti da prea multe. dau funda. va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| IoanaJoker a răspuns:

Poti face o sceneta cu un mos modern si unul invechit.de exemplu: mosul modern are sanie cu motor cu volan etc. iar mosul vechi are sania clasica trasa de reni.craciunita mosului modern va fi sexy si aranjata iar cealalta va fi mai batrana. cadourile ar fi diferite adica cele noi ar fi calculatoare sau jucarii robotizate iar cele ale mosului vechi sa fie papusi ursuleti, masinute fara telecomanda...
alta idee ar fi sa faci o conversatie dintre un copil si mos craciun...si poti sa spui ca acel copil ii spunea mosulu cum ca nu ii plac cadourile deoarece sunt prea vechi si ca el vrea calculator si o masina cu telecomanda, iar mosul sa ii explice ca nu are aceste cadouri si ca nu e bine sa stai numai la calculator...
sau alta idee ar fie cea a unui mos impiedicat. el se trezeste si nu stie ce sa faca, iar craciunitele il ajuta. el spune ca vrea sa mearga sa manance si se duce in baye.chestii din astea.
sau niste fete vin la mos craciun sa ii spuna sa le dea cadourile si el apare in pijama si ele incep: tu fata uite cum arata. da fata stiu uite ce pijamale are fata. mai mosule dane cadourile.si la sfarsit sa se termine cu mosul care pleaca din motiv ca il cauta o "fufa" pe facebook iar fetele se duc dupa el ca sa ii ceara cadourile.

sper ca ti-am fost de ajutor tongue. ti-am zis fix ce mi-a venit in minte. ne mai auzim.pa!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice s t gandsti u ...sau ceva in ge nu : Mos Craciun in 2010 (un Mos Modern)

Întrebări recente